Train Name Train Number From To Train Type
SHM-BVJ EXP 22830 SHM BHUJ Mail Express
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
No No No No No No Yes
Station Sch Arr Sch Dep Distance (Km.)
SHALIMAR [SHM] Src 20:20 0
SANTRAGACHI JN [SRC] 20:32 20:34 5
KHARAGPUR JN [KGP] 22:10 22:15 113
TATANAGAR JN [TATA] 00:05 00:10 251
CHAKRADHARPUR [CKP] 01:03 01:10 313
ROURKELA [ROU] 02:32 02:40 410
JHARSUGUDA JN [JSG] 04:20 04:24 511
RAIGARH [RIG] 05:18 05:23 583
CHAMPA [CPH] 06:21 06:26 663
BILASPUR JN [BSP] 07:45 07:52 716
ANUPPUR JN [APR] 10:35 10:40 866
SHAHDOL [SDL] 11:25 11:30 907
KATNI MURWARA [KMZ] 14:15 14:22 1031
DAMOH [DMO] 15:48 15:50 1141
SAUGOR [SGO] 16:50 16:55 1219
BINA JN [BINA] 18:20 18:30 1296
VIDISHA [BHS] 19:28 19:30 1381
SANT HIRDARAM NAGAR [SHRN] 21:22 21:27 1444
SHUJALPUR [SJP] 22:19 22:21 1514
UJJAIN JN [UJN] 00:40 00:45 1618
NAGDA JN [NAD] 01:50 01:52 1673
RATLAM JN [RTM] 02:40 02:45 1717
VADODARA JN [BRC] 06:50 06:58 1979
ANAND JN [ANND] 07:51 07:53 2015
AHMEDABAD JN [ADI] 09:20 09:29 2079
DHRANGDHRA [DHG] 11:33 11:35 2210
SAMAKHIALI B G [SIOB] 13:28 13:30 2327
BHACHAU BG [BCOB] 13:46 13:48 2343
GANDHIDHAM BG [GIMB] 14:30 14:40 2380
ADIPUR [AI] 15:03 15:05 2389
BHUJ [BHUJ] 16:30 Dest 2438